Tallene til Statens vegvesen viser en nedgang på to trafikkdrepte målt mot august 2023 og halvparten så mange som i juli, og totalt i løpet av 2024 er det seks færre omkomne enn samme periode i fjor.
Men 30 omkome i juni, juli og august er fortsatt høyt, og perioden med sol, varme og ferietid har blitt en høysesong for dødsulykker.
														
																																									I august kom også årets første dødsulykke i Finnmark da en bilfører kjørte av veien i Gamvik, noe som betyr at alle fylkene nå har hatt trafikkulykker med dødlig utfall i 2024.
														
																																									I tillegg omkom to i Nordland, og én i henholdsvis Troms, Akershus, Buskerud og Oslo i forrige måned.
														
																																									Vegvesenet sier at to  av ulykkene var MC-ulykker, én var fotgjengerulykke og fire omkom i personbil. Det var tungbil involvert i tre av ulykkene, og fem av de omkomne var menn og to var kvinner.
														
													
																											- Tidenes mest avanserte Lego Ultimate: McLaren P1
 - Prøvekjørt Volkswagen ID.7 GTX Tourer
 - Tidenes mestvinnende racerbil rundet 100 år