I desember kunne den norske importøren RSA komme med en god nyhet, for da var det klart at den elektriske pickupen Maxus eTerron 9 også skal finne veien til Norge.
Dette er en bunnsolid pickup, året før ble den nemlig testet av Euro NCAP og hanket inn 5 stjerner, men den kan også by på en masse mer.
														
																																									– Dette er den eneste elektriske bilen som tikker av alle boksene til tilsvarende tradisjonell diesel-pickup, med høy hengervekt og lang rekkevidde. Dette vil bli vårt nye flaggskip i Norge, sier Morten Sydtskow, produktsjef for Maxus Norge.
														
																																									Og han trekker også fram komforten som en styrke. 
														
																																									– En elektrisk pickup med firehjulstrekk som dekker behovet for fleksibilitet, effektivitet og sikkerhet, slår produktsjefen fast.
														
													
																											
														
																																									Ifølge RSA er eTerron 9 satt sammen på avansert elektrisk plattform og har en robust hybridstruktur av stål og aluminium, og resultatet så man altså i kollisjonstesten hvor det vanket 5 stjerner. 
														
																																									Det er også et uavhengig hjuloppheng med luftfjæring som er med på å justere kjøretøyets nivå avhengig av hastighet, så her følger pickupen de mest avanserte elbilene. 
														
																																									– Høyden på kjøretøyet, som kan justeres ved hjelp av luftfjæringen, påvirker også luftmotstanden og dermed rekkevidden, forklarer Sydtskow.
														
																																									– Med eTerron 9 sin Easy Load-modus kan lasteområdet senkes med 60 mm, som gjør lasting og lossing enklere for kunden.
														
																																									
														
																																									Når det gjelder lysene så er den kommende elektriske pickupen utstyrt med noe som er kalt Maxus Great Surround Terrain Lighting System, og dette er lys som skal lyse mer enn 400 meter foran seg. 
														
																																									Bilen nærmer seg altså så mye at RSA har klistret en startpris på den, og Maxus eTerron 9 starter på 749.900 kroner, og dette er også inkludert moms. 
														
																																									Her er flere bilder av den elektriske pickupen:
														
																																									
														
																																									
														
																																									
														
																																									
														
																																									
														
																																									
														
																																									
														
																																									Les også: