AC Cars hevder selv at de er den eldste aktive britiske bilprodusenten, og har en arv som strekker seg helt tilbake til 1901.
Men det var «først» i 1904 at de slo igjennom med Autocarrier, en motorisert 3-hjuling laget for vareleveranser. Og denne er viktig, for det er fra denne navnet AC kom.
For vi må selvsagt ikke glemme at det er noe ganske digert i motorrommet som løfter vekten. Det er nemlig mulig å få bilen med en V8’er som vrir ut 663 hk og 780 Nm, og 0-100 km/t flyr da unna på rundt 3,5 sekunder.
Og ja, det er også mulig å få den nye roadsteren med en 6-trinns manuell girkasse, og vi antar at de fleste velger dette framfor automatkassen som heller ikke er dum ‒ dette er nemlig en 10-trinns kasse.
En ting de ikke kan tulle altfor mye med er designet, for en Cobra skal selvsagt se ut som en Cobra. Det gjør utvilsomt også den nye GT Roadster.
Les også:
- Toyota gir ikke opp forbrenningsmotoren
- BMW med flere oppdateringer
- Volkswagen lover at denne elbilen skal bli råbillig