Et av grunnprinsippene i det moderne demokratiet er at man skal ha valgfrihet, men dette er i ferd med å smuldre bort foran øynene på norske bilkjøpere.
For med et nærmest ensidig fokus på elbiler, både fra importører og politikere, får de som foretrekker tradisjonelle nybiler en stadig mer sparsom og litt avgiftsmessig urettferdig meny å velge mellom. Men Volvo Norge er iallfall et flott unntak.
– Med ny brukeropplevelse, modernisert skandinavisk design, forbedret komfort og enda mer luksuriøst interiør, setter XC60 standarden enda høyere for mellomstore SUVer, sier Erik Severinson, produkt- og strategisjef i Volvo Cars.
‒ Forbedringene handler om det vi mener er viktigst for kundene våre, og gir en mer fornøyelig og eksklusiv opplevelse.
La oss ta det siste først ‒ Volvo Car UX.
Nye XC60 blir også utstyrt med en større 11,2-tommers, frittstående sentral berøringsskjerm som skal forbedre opplevelsen, og her finner man altså nye funksjoner, apper og trådløse oppdateringer. Pikseltettheten økes med 21 prosent, som resulterer i en enda skarpere skjerm, melder Volvo.
Selv motoren i Car UX er også nye, noe som betyr at infotainmentsystemet mer enn dobbelt så raskt som det forrige systemet ‒ med 10 ganger raskere grafikkgenerering.
På utsiden har Volvo oppdatert designet, og det er nye luftinntaket foran og fronten bærer også det ikoniske jernmerke slik som storesøster XC90. Det er også nye hjulalternativer og mørkere baklys.
Les også: