Bugatti Chiron løftet superbil-verden et nivå da den kom i 2016, og bilen begrenset til kun 500 eksemplarer når nå sin ende med «L'Ultime». Dette siste farvel til Chiron markerer avslutningen på en ekstraordinær æra for den første 1.500 hk gatebilen som også bikket 300 mph (483 km/t).
Men når et kapitel avsluttes, skrives som kjent et nytt. 20. juni skal Bugatti vise arvtakeren, og nå handler det om V16 og elektrifisert kraft.
Man skulle kanskje tro at Bugatti selv ville beholde den aller siste utgaven, men det franske merket sier at denne er laget i samråd med kunden ‒ som heldigvis også ville hylle milepælene som Chiron har vært gjennom.
På de to sidene av den aller siste hylles selvsagt Genève hvor Chiron debuterte, men også opptredener på Chantilly, testfaser på Paul Ricard-banen og 300 mph-testen på Ehra-Lessien. For å ikke glemme det franske flagget på sidespeilene.
Selv om Chiron har rukket å bli åtte år, er den fortsatt regnet som en av superbilene på aller øverste hylle, og Bugatti har holdt liv i modellen gjennom en rekke utgaver.
Den originale het kun Chiron, men siden er det fylt på med utgaver som Chiron Sport, Chiron Pur Sport og Chiron Super Sport i tillegg til spesialutgaver som Chiron Super Sport 300+ og Les Légendes du Ciel.
Det hele avrundes altså med L'Ultime.
Les også:
- Produksjonen av Ford Explorer i gang
- Elbilistene bryr seg mindre om bilprisen
- Nordmenn får elbiltrøbbel i utlandet