Renault viser nå frem en ny versjon av sin kommende elbil Renault 4 – inspirert av Roland-Garros-turneringen. Foto: Renault

Renault viser ny elbil –⁠ med norsk stjerne i kulissene

Renault viser nå frem en ny versjon av sin kommende elbil Renault 4 –⁠ inspirert av Roland-Garros-turneringen.


Samtidig dukker norske Casper Ruud opp i bilprodusentens kampanje rundt turneringen.

Den nye modellen, Renault 4 Roland-Garros E-Tech electric, får sin offisielle debut under årets Grand Slam i Paris.

Ny elbil på vei

-->

Renault 4 er en moderne, elektrisk tolkning av en av merkets mest kjente modeller.

Den nye Roland-Garros-utgaven er foreløpig vist som en konseptmodell, med flere designdetaljer inspirert av tennis – blant annet farger, materialvalg og detaljer hentet fra grusbanene i Paris.

Renault 4 Roland-Garros E-Tech electric skal vises under tennisturneringen Roland-Garros Foto: Renault

Produksjonsversjonen av Renault 4 er ventet lansert i Europa høsten 2026.

Del av større satsing

Modellen er en viktig del av Renaults satsing på mindre og rimeligere elbiler.

Under Roland-Garros vil også flere av merkets elbiler vises frem, samtidig som en stor del av transporten under turneringen skjer med elektrifiserte biler.

Ruud i Renault-kampanje

Casper Ruud er samtidig en av Renaults ambassadører, og er med i en av kampanjene knyttet til turneringen.


Han opptrer sammen med flere internasjonale spillere i en reklamefilm der Renault bruker tennis som ramme for å vise frem modellene sine.

Renault 4 Roland-Garros E-Tech electric skal vises under tennisturneringen Roland-Garros  Foto: Renault

Les også:  Fikk designpris –⁠ nå kommer elbilen til Norge
Les også:  Her er helt nye og helelektriske Nissan Juke

Hva tenker du
Les også