Ny opplyst signaturgrill i LED og nytt design på frontfanger som er i stil med kommende Jeep modeller Foto: Jeep

Jeep oppgraderer Avenger –⁠ uten å røre prisen

Kompakt-SUV-en Jeep Avenger får en midtlivsoppdatering med nytt design, bedre kvalitetsfølelse i interiøret og V2L-teknologi. Startprisen holdes likevel under 300.000 kroner.


Da den elektriske kompakt-SUV-en Jeep Avenger ble lansert, sikret den seg den gjeve tittelen «Årets bil i Europa». Nå åpner Stellantis for salg av en oppgradert versjon i Norge, der målet tydeligvis er å gi konkurrerende kompaktbiler ennå tøffere kamp om kundene.

Til tross for nytt design utvendig, oppgraderte materialer i kupeen og mer standardutstyr, rører nemlig ikke Jeep innstegsprisen.

-->

Startprisen på innstegsmodellen Altitude blir stående på 299.900 kroner – inkludert frakt og levering.

Foto: Jeep

– Med nye Avenger får kundene mer bil for pengene. Jeep har oppgradert designet, brukt bedre materialer i kupeen og lagt til mer utstyr som standard uten å øke prisen, sier Harald Svindseth, merkesjef for Jeep i Norge.

Ny grill og V2L-strøm

Utvendig kjennetegnes den oppdaterte Avenger-utgaven av en ny frontfanger samt en opplyst LED-signaturgrill som matcher Jeeps kommende modelllinje. I tillegg har bilen fått nye felger og nye detaljer rundt om på karosseriet.

Innvendig har Jeep tatt grep for å heve kvalitetsfølelsen. Dashbordet og øvre del av dørene har fått innslag av kunstskinn med kontrastsømmer, og mellom forsetene har en ny rød Selec-Terrain-bryter fått plass.

Foto: Jeep

På den tekniske siden beholder Avenger batteriet på 54 kWh (netto), som gir en rekkevidde på opptil 400 kilometer (WLTP). Hurtiglading fra 20 til 80 prosent skal ta 27 minutter, og varmepumpe er fortsatt standard.


En viktig nyhet for frilufts- og hyttefolket er imidlertid introduksjonen av Vehicle-to-Load (V2L). Det gjør at man kan hente ut inntil 3,6 kW vekselstrøm fra bilens batteri til å drive verktøy, kaffetrakter eller elektrisk utstyr ute i felten. Bakkeklaringen er fremdeles på 20 centimeter, supplert med kjøremoduser fra Selec-Terrain og Hill Descent Control.

Tre utstyrsgrader – inkludert jubileumsmodell

Nye Jeep Avenger leveres i tre utstyrsutgaver på det norske markedet:

  • Altitude (fra 299.900 kr): Innstegsmodellen kommer nå standard med nøkkelfri adgang/start, LED-baklykter med X-signatur, sotede ruter, delskinnseter og navigasjon. Dette kommer i tillegg til adaptiv cruisekontroll, full-LED frontlykter, 17-tommers felger, ryggekamera og trådløs mobillading.

  • 85th Anniversary (fra 314.900 kr): En begrenset spesialutgave som feirer Jeeps 85-årsjubileum. Denne utstyrstoppen byr på Matrix LED-frontlykter, opplyst grill, 360-graders kamera, egne delskinnseter og unike jubileumsdetaljer.

  • Summit (fra 339.900 kr): Toppmodellen har nær sagt «alt» inkludert som standard. I tillegg til Matrix LED og opplyst grill, får man skinnseter, elektrisk bakluke, blindsonevarsling, 360-kamera og utvidede førerassistenter med filsentrering.
Foto: Jeep

Salget av den oppdaterte Jeep Avenger er nå i gang i Norge.

Les også:

Hva tenker du
Les også