Å rulle i hjulsporene til selveste Volkswagen Transporter er ikke enkelt, for denne, som T4-utgave, ble nemlig den aller første vinneren i kåringen av årets varebil. Ja, da må vi helt tilbake til 1992.
Siden har prisene utelukkende gått til europeiske aller amerikanske merker, med unntaket av Nissans to priser (1993 med Sunny Van og 2010 med NV200). Nå er det endelig duket for en ny vinner.
– Dette er en stor ære og som importør av Kia til Norge synes vi det er utrolig gøy at de her gjør det riktig allerede på første forsøk, noe en slik utmerkelse er en bekreftelse på, sier Thomas Meiner, direktør i Kia Bil Norge.
Det praktiske teller selvsagt mye for en pris som dette, men journalistene ser også på ting som design, komfort, og innovasjon.
– Dette er arbeidsplassen til de fleste i kundegruppen. Det er klart at de vil sette pris på at bilen for eksempel takket være dobbelt isolerte vinduer er stille inni, at den er stabil på veien og har gode seter, sier Meiner.
- Mange nye elbiler med 5 stjerner, men en fra Toyota endte med 4
- Nordmann introduserer knapper i Model Y
- Får en ny last med Toyota bZ4X