Jeep har på gang en ganske bøllete elbil, den nye Recon-modellen. (Fotos: Jeep)

Jeep viser bøllete og elektrisk Recon

Over i USA har nå Jeep løftet sløret av den nye Recon, og ganske så bøllete elektrisk SUV.


Jeep sier like godt at den nye Recon er den første, og eneste, helelektriske SUV-en med terrengkjøretøyklassifisering i bransjen. Jepp, intet mindre fra Jeep.

Nye Recon skal først lanseres i Nord-Amerika, før den skal legge resten av verden for sine føtter.

-->
– 2026 Jeep Recon er et dristig skritt fremover for merket, en helelektrisk SUV som holder seg tro mot våre kjerneverdier om frihet, eventyr og kapasitet. Den er beregnet for terrengkjøring, spesialbygd og klar til å ta Jeep-entusiaster inn i framtiden uten å gå på kompromiss med den legendariske ytelsen de forventer, sier Bob Broderdorf, administrerende direktør i Jeep-merket.

– Med Jeep Recon beviser vi at elektrifisering ikke bare er kompatibelt med terrengkjøring, den kan løfte den, og levere øyeblikkelig dreiemoment, presisjonskontroll og en stillere, mer tilkoblet kjøreopplevelse som er unik for Jeep.

Dette er en skikkelig tøffing, den er utstyrt med en drivliinje som huser 650 hk og 841 Nm dreiemoment, og pakken gjør at den suser opp til 100 km/t på godt under 4 sekunder.

Den er også utstyrt med en 100 kWh stor batteripakke som åpner for rekkevidder en plass over 400 kilometer, mens startprisen over i USA er satt til rundt 650.000 kroner.

Her er det selvsagt noen litt mer spesielle kjøremoduser, inkludert en Rock-variant. Kommende Recon kommer også med en Snø-modus som bør fungere godt på norsk vinterføre.

Jeep er kjent for sine åpne løsninger som gir mye innvendig lys, det er mulig å få Recon med Sky One-Touch-taket, men denne elbilen tar ting litt mer ut.

Her er det nemlig en elbil som har avtakbare dører og bakrute, og nei, du trenger selvsagt ikke verktøy til denne operasjonen. Kult!

På innsiden er det selvsagt skjermer, en 12,3 tommer instrumentskjerm og en 14,5 tommer berøringsskjerm, og lyden sørger et Alpine-anlegg for.

De praktiske terrengegenskapene får også løft med elektronisk låsbar bakdifferensial og automatisk frakobling av forakselen som drar ut rekkevidden på vanlige veier, og ettersom dette er en amerikansk bil bør det heller ikke stå på lagringskapasiteten på innsiden.

Når den eventuelt dukker opp her hjemme er ikke klart, og enn så lenge tilbyr Jeep Norge kun en elbil – Jeep Avenger.

Her er flere bilder av den langt større og tøffere Jeep Recon:

Les også:

Hva tenker du

Les også