Kia EV3 ble som kjent kåret til årets bil i verden av World Car Awards, og dette er selvsagt den mest prestisjetunge prisen som en nybil kan få.
Men det kåres ikke kun en hovedvinner under utdelingen som tar plass under den store årlige bilutstillingen i New York, for her kåres det vinnere i flere kategorier. Mer bestemt fem slike i tillegg til hovedprisen.
Porsche måtte altså slikke sårene i luksuskategorien, men de trenger ikke å deppe altfor mye. For over i ytelsesklassen slo selveste 911, mer bestemt utgaven Carrera GTS, ut sine to finalister, BMW M5 og Porsche Taycan Turbo GT.
– Ytelse har vært i DNA-en til 911 siden den først ble introdusert i 1963, sier Oliver Blume, styreleder i Porsche.
– Med hver av de åtte generasjonene siden den gang har målet vårt vært å sette standarden høyere. 911 Carrera GTS med det innovative, lette T-Hybrid-systemet er det siste fremskrittet i denne søkenflokken. Vi er begeistret over at World Car-juryen kunne oppleve kraften og ytelsen til bilen på første hånd, og er veldig takknemlige for anerkjennelsen.
På motsatt ende av ytelsesbilene finner vi de urbane som ikke kan måle over 4,25 meter i lengden, og her mente de 96 biljournalistene fra 30 land at BYD Seagull/Dolphin Mini var den beste. De andre i finalen var Hyundai Inster/Casper Electric og Mini Cooper Electric.
– Vi er utrolig stolte og beæret over at BYD Seagull/Dolphin Mini har blitt anerkjent som World Urban Car i den prestisjetunge World Car Awards 2025, sier Stella Li, Executive Vice President for BYD.
– Denne prestasjonen reflekterer vår forpliktelse til å tilby bærekraftige teknologier og eksepsjonell service til kunder over hele verden. Hos BYD bidrar vi til en grønn mobilinnsats og bidrar til en grønn innsats i verden for å kjøle jorden med 1 grader.
Når vi har nevnt Hyundai Inster/Casper Electric. For selv om det ble finaletap i den urbane kategorien kan også denne duoen smykke seg med en årets bil-pris, for de slo nemlig Kia EV3 og Porsche Macan Electric i kampen om å bli årets elbil.
Den kategorien med hardest kamp er årets design, for her er alle biler uansett kategori med i kampen. Mer eksakt var det totalt 122 biler som ble vurdert for denne prisen.
Bilen som til slutt sto som vinner var ID. Buzz, som dermed plusser på Volkswagens imponerende antall årets bil-priser. Det tyske merket står med åtte slike World Car-priser, inkludert fem hovedpriser som årets bil.
– Vi satte oss for å lage et elektrisk kjøretøy som ikke bare hyller den ikoniske Mikrobussen, men som også driver oss inn i framtiden for bildesign, sier Kjell Gruner, president og administrerende direktør, Volkswagen Group of America.
– ID. Buzz var alltid ment å være mer enn bare transport; det er merkevarens elektriske sjel, en glorie som utstråler frisk energi og spenning. ID. Buzz kobler oss sammen med røttene våre på samme tid som de frimodig går inn i den elektriske æraen, og denne prisen er en anerkjennelse av denne visjonen.
Slik ser listen ut over årets vinnere av World Car Awards, den aller største prisen i bilindustrien. Og se den øverst lenken under listen for å lese mer om årets bil i verden.
- World Car of the Year: Kia EV3
- World Electric Vehicle: Hyundai Inster/Casper Electric
- World Luxury Car: Volvo EX90
- World Performance Car: Porsche 911 Carrera GTS
- World Urban Car: BYD Seagull/Dolphin Mini
- World Car Design of the Year: Volkswagen ID. Buzz
- Dette er årets bil i verden
- Polestars biler har blitt langt mer klimavennlige
- Prøvekjøring av Dacia Bigster