Mens vi venter på at Alfa Romeo, et merke i den store Stellantis-familien, skal bli helelektrisk i 2030, gjør de seg klar med å presentere sin første spesialserie som skal over hele kloden.
Passende nok for et 113 år gammelt italiensk merke heter disse Tributo Italiano, og blir tilgjengelig både for Giulia, Stelvio og den nye SUV-modellen Tonale. Alfa sier at de vil hylle merkets opprinnelse og vise våde italiensk kunnskap og sportslighet med den nye spesialserien.
Det er også andre sportslige grep som glideplater og side-/frontaksenter i matt Dark Miron, adaptive full-LED-Matrix frontlykter og forkrommede doble enderør.
De samme sportslige grepene finner veien inn i de tre Tributo Italiano-utgavene. Her er det nye sportsseter i sort skinn med hint av rødt, og hodestøtter foran med den nye logoen til spesialserien.
Andre ting inkluderer røde sømmer på dashbordet, seter og dørpaneler, og på toppen kommer Tonale Tributo Italiano med et nytt «karbondesign» dashbordpanel og en ekstra dæsj med aluminium.
Selvsagt har alle utgavene det meste av utstyret som er mulig å få, og det inkluderer også et lydsystem utstyrt med 14 høyttalere signert Harman Kardon som også inkluderer en subwoofer. Så ja, lyden bør være førsteklasses.